Kokos team
Úvod Lzže Časovka 10hodinovka Triatlon Noční rejs Pohár Ostatní

Kokosové šwichy 2010

Po změně času na letní jsme opět zahájili sezonu pravidelných šwihů. Původně určených pro Kokosáky. Časem se začali přidávat i další kamarádi. Většinou známí známých. Časem Kokosáků ubývalo a z původních, jich jezdí jen hrstka. Jezdí nás podle počasí. Od dvou do deseti, rekord je osumnáct, jak kdy se zadaří. Nalítáme kilometrů, kolik nám dovolí světlo. Na jaře a podzim míň v létě i dost. Takže pokud máte chuť, klidně přijeďte.
Od kud
Z náměstí od Bartoloměje od "Vošahla"
Kdy
Každou středu za každého počasí. Od 18:00.
Trasy O trase se rozhoduje až při srazu u "Vošahla". Každý má možnost navrhnout kam se pojede. A zatím jsme se vždy dohodli.
Mapy Trasy v mapě jsou přeneseny z GPS a uloženy na portále bikemap.net. Po odklepnutí fotomapy se dostanete na domovskou stránku mapy. Po klepnutí na mapu mapu se dostanete na server cykloserver.cz To vše třeba pro pořádné zvětšení mapy a dalších podrobností na mapě.

Od 20. října 2010 jezdíme šwihy od 17:00.

Poslední ofiko středeční šwich je 27. října 2010.
Sezonu ukomčíme oblíbeným Nočním rejsem 3. listopadu 2010.

Statistika šwihů 2010

Celkem šwihů 25+3  
Celkem kilometrů 957  
Průměr na šwich 38,2  
Nejdelčí šwich 55,3 km 23.6.2010
Nejkratší šwich 27,3 km 8.9.2010
     
Šwihů se celkem zúčastnilo 32 lidí  
Průměr na šwich 9  
Nejvíc lidí 18 23.6.2010
Nejmíň lidí 1 19.5.2010
  šwihů  
Jistič 23  
Dušín 19  
Honza H. 17  
Papiňák 16  
Melda 15  
Kuba 15  
Pinďa 15  
Tlumič 12  
Honza M. 11  
Tráva 11  
Robert 10  
Bambál 9  
Bída 8  
PetrJirka 7  
Šéďa 7  
Honza Š. 5  
Viktor 4  
Kamílek 3  
Petr Š. 3  
Zdenál 3  
Kydla 2  
Háňa 2  
Adam S. 2  


29.září 2010 mapy
  f m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 29. září 2010  
Počasí
zataženo
Celý den bylo dost zataženo. Ale nepršelo. A nepršelo ani při šwihu, dokonce chvílema svítilo sluníčko. Dokonce ani nebylo moc bahna.
Trasa
33,2 km

S horším počasím ubývá lidí. Ale šest lidí je docela slušná účast. Zase jsme zvolili trasu na malé ploše hodně kilometrů. Vyrazili jsme přes Roudnou a Mikulku kolem Boleváku. Potom jsme se motaly v místních lesích Dvakrát jsme projeli Zručí. Objeli jsme Drahotínský rybník a skončilijsme v hospodě U Vodnáře. Fakt brzo. Když jsme vyšli z hospody měl jsem prázdné zadní kolo. Nejprve jsem si zavolal Mirce o odvoz, protože se mi nechtělo po tmě měnit duši. Ale nakonec jsme jí vyměnili a tak jsme mohli Mirce zavolat, že se může zase převlíct do pižama.

Účast
6
Honza H., Dušín, Kuba, Tráva, Kamílek, Jistič.


22.září 2010 mapy
  f
m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 22. září 2010  
Počasí
slunečno
Celý den bylo krásné babí léto. Nádherné teplo a slunečno. Dokonce i večer když jsme opouštěli hospodu, přišlomi teplo.Bylo přitom 17,5 stupňů.
Trasa
36,8 km

Druhá polovina září a na šwihu parádní účast. Dokonce se ojevila i Háňa, která přestala pravidelně jezdit. To asi tím počasím. Podobný šwich jsme už jeli, ale kam jinam na konci sezóny. Vyrazili jsme podél řeky k Tescu a potom klasicky přes Pytel na Čilinu. Potom přímo dolů na rokycanskou silnici a po cyklostezce do Klabavy. Podél Ejpovické přehrady. V Ejpovicích jsme tunýlkem podjeli koleje a lesem do Kyšic. Z nich rovnou do Červeného Hrádku. A skončili jsme v hospodě v Újezdě. Po cestě domů u pivovadu nezapoměl Kuba prorazit plášť s duší, takže jsme na závěr měnili duši. Jo to je Kuba. Ale bylo to zase super.

Účast
11
Háňa, Melda, Honza H., Dušín, Pinďa, Papiňák, Kuba, Šéďa, Tráva, Kamílek, Jistič.


15.září 2010 mapy
  f m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 15. září 2010  
Počasí
přeháňky
Celý den bylo zamračeno, ale pršet začalo až během šwihu. Ale jen tak trochu. Překvapivě nebyla zima, bahna ale docela dost. Pěkně to klouzalo.
Trasa
35,4 km

Poprvé jsme vyjížděli v půl šesté. K mému překvapení se nás sešlo pět. Opět jsme jeli trasu "na malé ploše hodně kilometrů. Vyrazili jsme tradičně na Vinice nad ZOO.Cvičně jsme objeli trať Nočního rejsu. Potom přes Radčice do Kyjovského lesa, kde jsme udělali pár smyček a zamířili jsme do Chotíkova. Od tud na Krkavec. Tam se trhnul Tráva. My přes omydlené kořeny do Záluží a Třemošné. Potom rovnou na Bolevák a přes Roudnou do hospody na Potravinách. V osum je tma jak v ranci. Krátí se to.

Účast
5
Honza M., Honza Š., Tráva, Jakub, Jistič.


8.září 2010 mapy
  f
m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 8. září 2010  
Počasí
přeháňky
Celý den bylo zamračeno a vlastně hnusně a zima. Během šwihu občas pršelo. Ale nic zásadního. Zase tak hrozné to nebylo.
Trasa
27,3 km

Zase slušná účast na to jaké bylo počasí. Na náměstí jsme moc nezdrželi. Není moc času. Vyrazili jsme tamkde jsme letos ještě nebyli. Kolem Borské přehrady a dlouho jsme se motali v okolí Valchy s cílem najet co nejvíc kilometrů na co nejmenší ploše. Potom jsme zamířili do Vejprnic a podél kolejí na Plzeň do Skvrňan a do hospody Na Potravinách. Krátkej, ale příjemnej šwich. V hospodě bavil lidi,kteří nemůžou přijet na Vinylové slavnosti Jistič historkama z mládí. Dost jsme se nasmáli. Nakonec jsme se dohodli, že příští šwich posuneme o půl hodiny. Tak příště u Vošahla v 17:30.

Účast
9
Melda, Dušín, Papiňák, Šéďa, Tlumič, PetrJirka, Honza M., Tráva, Jistič.


1.září 2010 mapy
  f
m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 1. září 2010  
Počasí
zataženo
Příjemně na šwich. Zdálo se,že je hnusně, ale zdaleka nebylo. Pravda sucho nebylo,zase na druhou stranu už jsme jeli v nepodovnatelně horším. Teplota Kolem
15 stupňů. Až večer, když se jelo z hospody fakt teplo nabylo.
Trasa
37,5 km

Šwihy začínají mít příjemnou délku. Brzy se stmívá den se očividně zkracuje, tak se zkracujou i šwihy. Velké překvapení hned na začátku. Sešlo se nás neuvěřitelných devět. Na to jaké bylo počasí před šwihem, fakt slušná účast. Vyrazili jsme hned v šest na Vinice směrem ke Krkavci. Ten jsme cíleně minuli a lesem jsme to valili k Třemošné. Lesem do Zruče-Sence a kolem Drahotinského rybníka a přes kopec do Dolan a dolů k mostu. "Stezkou smrti" k dřevěné lávce. Od tud k Zábělé lesovně a po červené do Bukovce. Potom už jenom přes Chlum a rovnou do hospody na Lopatárně. Přišlo na řadu pár piv. Domů jsem dorazil pár minut před desátou. Pěknej šwih už dost podzimní.

Účast
9
Melda, Dušín, Papiňák, Pinďa, Tlumič, PetrJirka, Dušan, Tráva, Jistič.


25.srpna 2010 mapy
  f m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 25. srpna 2010  
Počasí
jasno
Příjemně na šwich. Skoro jasno Občas byly malinké louže. Jinak naprosté sucho a místy se i prášilo. Vyloženě příjemná teplota.
Trasa
34,8 km

Krásné skoro podzimní počasí nás čekalo na dnešním šwihu. Sešlo se nás devět a tak jsme po krátkém čekání na Bambála vyrazili kolem zoologické a přes Sylván do Radčic. Kolem Malesické skály do Chotíkova a kličkama na Krkavec. Od tud "klasikou" na Horní Břízu ke kolejím a podél nich do Třemošné. Za Třemošnou orval Kuba řetěz, skoro tradičně. A opět kličkama k Vodnářovi na Bílé Hoře.
Pěkné překvapení mě čekalo. Po čtrnácti dnech co jsem byl na dovolené se mi jelo hrozně. A potom mi překvapilo o kolik se stmívá dřív než před 14 dny. Jinak to bylo díky počasí moc příjemná projížďka.

Účast
9
Melda, Robert, Kuba, Bambál, Bída, Tráva, Honza M., Honza Š., Jistič.


18.srpna 2010 mapy
     
Profil  
GPS
gps
Šwich 18. srpna 2010  
Počasí
Trasa
km

Trasu doplním.

Účast
8
Melda, Dušín, Robetr, Adam S, Pinďa, Kuba, Bambál, Honza H.


11.srpna 2010 mapy
     
Profil  
GPS
gps
Šwich 11. srpna 2010  
Počasí
Trasa
km

Trasu doplním

Účast
4
Dušín, Robert, Pinďa, Honza H.,


4.srpna 2010 mapy
  fm mm
Profil pr
GPS
gps
Šwich 4. srpna 2010  
Počasí
Polozataženo
Příjemně na šwich. Polozataženo. Občas byly louže av lese bylo mokro. Ale vyloženě příjemná teplota.
Trasa
47,8 km

U Vošahla se nás sešlo šest. Protože Dušín je na táboře, zozhodl jsem,ža se pokusíme najít cestu do Dobřan napodruhé. Zase jsme vyrazili na Vysokou, tentokrát trochu obklikou aby jsem nejel tu samou cestu jako minulý týden. Pochopitelně jsme zase bloudili. Nakonec jsme z lesa vyjeli u Hradčan. Tam jsme se už zorientovali a do Dobřan dojeli. Ve Hvězdě jsme dali pár piv a skoro po tmě jsme vyrazili podíl trati do Litic na Borskou přehradu. Podél řeky domů. Nakonec jsem dojel domů těsně před desátou. Dneska to byla pohoda. Žádní splašení koně. Tak se jelo opravdu na pohodu.

Účast
6
Papiňák, Kuba, Pinďa, Bambál, Papír, Jistič.


28.července 2010 mapy
  f mm
Profil pr
GPS
gps
Šwich 28. července 2010  
Počasí
Déšť
Už na srazu lilo a vydrželo pršet bez malých přestávek celý šwich. I když bylo hnusně zima nebyla až ke konci při návratu.
Trasa
37,8 km

Při srazu na náměstí se nás tentokrát moc nesešlo. Byl bych překvapenej, kdyby přijel ještě někdo jinej než Dušín. V dešti moc nadšenců nejezdí. Rozhodli jsme, že vyrazíme přes Vysokou do Dobřan. Přes Hradiště, Radobydčice a Štěnovice, kolem lomu do Čižic. Nahoru na Vysokou a tam jsme to zase zapytlili. Už poněkolikáté. Po bloudění okolo Vysoké jsme najednou byli v Robčicích. Tak jsme to valili nejkradší cestou na Start. V prázdné hospodě jsme si dali několik piv a docela prochladlí jsme dorazili domů.

Účast
2
Dušín, Jistič.21.července 2010 mapy
  f
m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 21. července 2010  
Počasí
skoro jasno
Krásné počasí i když né úplně jasno. Klasický letošní letní den. Příjemné teplo až do nočních hodin.
Trasa
49,1 km

Parádní účast. Spoustu defektů a nakonec rozdělění na několik částí. První defekt už v Radčicích. První malé zdržení. Dál jsme to praskali kolem Malesické skály přes Chotíkov na Čemíny. Za Chotíkovem další defekt, tentokrát Šéďa totálně proražený plášť. Takže dál spolu s Tlumičem nepokračovali. V Čemínech jsem měl defekt já. To už se chrti vzbouřili a ani nečekali. Pokračovali na Hrachy Buben a po pravém břehu přes Touškov, Radčice na Potraviny. Naše skupina dojela za Bubnem Bambála a po levém břehu přes Malesice, Křimice na Potraviny, kde jsme se všichni sešli. Sedělo se dlouho do noci a bylo to příjemné.

Účast
16
Melda, Honza H. Dušín, Pinďa, Papiňák, Honza M, Viktor, Kuba, Tlumič, Šéďa, Zdenál, Bambál, Bambálovo soused, Kydla, Petr Š. Jistič.


14.července 2010 mapy
  f
m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 14. července 2010  
Počasí
jasno
Přes den bylo parádní vedro. Při srazu na náměsti ve stínu Bartoloměje bylo 34.7. Nad ránem když jsme jeli z hospody bylo pěkných 24,7 stupňů.
Trasa
50,5 km

Dnešní šwich byl středečněčtvrteční. Nenápadně se protáhl do čtvrtka. Když ono bylo vhospodě pod kopcem tak krásně teplo. Ale od začátku. U vošahla se nás sešlo překvapivě dost. S ohledem na to příšerné vedro. Vyrazili jsme podél pivovaru na Doubravku ke sv.Jiří a pod Chlumem jsme projeli do Zábělé. Po "stezce smrti" na vodácké tábořiště pod Chrástem. Vodáckou cestou do Chrástu a Nové Hutě. Dál po modré z. na Kokotské rybníky a na Klabavu. Tady měl Jistič ve sjezdu první defekt. Z Klabavy podél Ejpovického jezera se zastávkou na jedno v hospodě Diana. Tady musel zase Jistič lepit. Od Diany pod tratí do Kyšic. Z Kyšic Na Pohodnice a dál po žluté z. Parádním úsekem přes Merfánku a Hůrku k rotundě ve Starém Plzenci. Z Plzence přes louku do Koterova další louku do Božkova Pod Kopec. No a tady jsme se zasekli. Někteří jedinci vyráželi domů po půl noci. Fakt byla tropická noc. Paráda.

Účast
12
Melda, Honza H. Pinďa, Tráva, Kuba, Tlumič, PetrJirka, Zdenál, Bambál, Kydla, Petr Š. Jistič.


7. července 2010 mapy  
  fm mm
Profil profil
GPS
gps
Šwich 7. července 2010
Počasí
skoro jasno
Přes den bylo docela pěkně, žádnej pařák tak akorát. Odpoledne se trochu oteplilo a na šwich bylo už docela horko.
Trasa
47,6 km

Po dlouhé době se dneska objevil Melda. Tak se vyrazilo podle něj. Kolem zoologické, kde měl Honza první defekt a Globusu na Krkavec. Z něj zadní cestou parádním sjezdem až na silnici do Záluží. A po červené z. až do Horní Břízy. Pod Krkavcem měl pro změnu defekt Tlumič. Z Horní Břízy po zelené z. kousek po silnici a potom už štěrkovkou kolem Býkova na Hromnické jezírko. Z Hromnice do Žichlice a lesem k Drahotínskému rybníku. Kolem něj do Zruče a zase přes les na Bílou Horu k Vodnářovi. Tam za námi přijela dokonce i Háňa. No domů jsem dorazil v půl dvanáctý.

Účast
13
Melda, Dušín, Honza H. Pinďa, Tráva, Bída, Kuba, Robert, Honza M., Tlumič, Kamílek, Zdenál, Jistič.


30.června 2010 mapy
  fm
mm
Profil profil
GPS
gps
Šwich 30. června 2010  
Počasí
zataženo
Přes den byl pěknej pařák, ale po obědě přišel slejvák jakej dlouho nebyl. No ale v šest bylo už slušně. Krásně se ochladilo akorát na bajk. Ani bahna moc nebylo.
Trasa
48,5 km

Dneska to bylo přes tři kopce. Z náměstí podél pivovaru k Intersparu a dál do Božkova. Kolem kaliště do Pytle a po zelené do Zátiší. Od tud lesem přes kopec k ejpovické dálniční křižovatce. Potom už stoupáním na vrchol Čiliny. Z Čiliny do Nemčiček a po červené na další vrchol a tím byl Maršál. Z Maršálu stále po červené na Kozel. Projeli jsme zámezkou zahradou a starou alejí po modré jsme dojeli do Šťáhlavic. Ze Šťáhlavic na další kopec,kterým byla Radyně jsme dojeli po silnici. Z Radyně jsme to valili do Černic do hospody K Purkmistrovi. Byl tam koncert JAZZ Q. Sice bylo plno,ale útulno. Domů jsme dojeli potmě.

Účast
11
Dušín, Honza H. , Pinďa, Papiňák, Šéďa, Kuba, Bambál, Honza M., Tlumič, Petr Š, Jistič.


23.června 2010 mapy  
  f m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 23. června 2010
Počasí
polojasno
Naprosto ideální počasí. Polojasno až oblačno. Teplota na krátké, ale žádné vedro ani zima, Prostě akorát. Povedlo se.
Trasa
55,3 km

Další ideální počasí na šwich vylákalo 18 účastníků. Alespoň na náměstí se nás tolik sešlo. A to nejela spousta tradičních účastníků. Zato jela fůra nováčků. Na konci šwihu, když jsme dávali dohromady jména sesmolili jsme jich jen 15. A to byloještě před pivkama. Tentokrát jsme využili nejdelšího možného dne v roce a vyrazili jsme na zatím nejdelší šwich. Na Krkavec již téměř klasiku. Kolem ZOO, Globusu a po modré na Krkavec. Pod Krkavcem skončil Miloš s urvanou přehazkou od klacku. Z Krkavce po červené sjezdíkem k silnici, kousek po ní a dál po červené na Horní Břízu. Na kolejích co vedou z Třemošné do Horní Břízy nám Robert předvedl epesní kotrmelec, když nám chtěl ukázat jak se koleje přejíždí. Nezadařilo se. Ale zase jsme se pobavili. Po červené jsme dojeli do Břízy a pokračovali po červené mezi lomy na Plasy. U Mezníku jsme opustili červenou a po zelené sjezdíkem do Krašovic. A dál po zelené do Nekmíře a Všerub. Postupně jsme ztráceli odpadlíky, kteří si různě zkracovali cestu. Ve Všerubech jsme se napojili na modrou přejeli jsme varskou silnici a praskali to do Košetic, kolem Rakovny do Čemín. Tady kousek po silnici do Komberka a kopečkem do Vlkýše. Po silnici do Malesic a posledním kopečkem kolem kapličky do Radčic. Dál přes louky do hospody Na potravinách. Nádhernej a docela švižnej šwich.
P.S. Teď něco osobního. Téměř po roce jsem si vyjel na stařičkém Kellysu. A možná jsem to neměl dělat. Rok jezdím na fůlu Cube. Celkem spokojeně jsem si jezdil. Ale jaké bylo překvapení, když jsem zjistil, jak fantasticky stařeček Kellys jezdí. Jak je lehoučkej. Pravda ve sjezdech to není to parádní posazení, ale jinak. Člověk šlápne a ono to jede okamžitě. Při výjezdu do kopce zase jede. No já jsem byl celej šwich naprosto unešenej. A celou dobu jsem si říkal, že příští bajk asi nebude fůl. Ale to je naprosto jen můj subjektivní pocit.

Účast
18
Dušín, Honza H. , Pinďa, Robert, Papiňák, Bída, Šéďa, Tráva, Kuba, Bambál, Honza M., Tomáš co nedojel, Zub, Matrin H., Jistič. a další 3.


16.června 2010 mapy
  f
m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 16. června 2010  
Počasí
zataženo
Zataženo. Ze začátku se zdála zima, ale nakonec bylo naprosto ideální počasí na šwich..
Trasa
51,5 km

Ideální počasí na šwich vylákalo 13 účastníků. Dohady kam vyrazit, žádné nebyly. Kokotské rybníky. Vyrazili jsme kolem Štruncáků a za lávkou Pinďa hned píchnul. Spravila to rychlá oprava. Potom kolem Prioru a na lávku přes Berounku pod Chlumem do Bukovce. Přes Horní Dolní Zábělou. Tentokrát jsme to vzali po staré červené do Chrástu polem řepky. Z Chrástu do Nové Huti a direktem, kde Kuba přerval řetěz, na Kokotské rybníky. Objeli jsme Klabavu k jezeru. Podél trati zpátky do Chrástu a vodáckou cestou na vodácké tábořiště. Přes Dolanský most a po žluté přes Věžku do Druztové. Trailíkem podél řeky na Bílou horu k Vodnářovi. A protože bylo docela slušně, seděli jsme u pivka venku. Docela povedenej šwich. Dost svižnej. Domů jsem dorazil těsně před jedenáctou.

Účast
13
Dušín, Honza H. , Viktor, Pinďa, Robert, Tlumič, Papiňák, Bída, Šéďa, Tráva, Kuba, Bambál, Jistič.


9.června 2010 mapy
  f m
Profil p
GPS
gps
Šwich 9. června 2010  
Počasí
oblačno
Celý den bylo pořádný vedro, ale těsně před šwihem se zatáhlo a vypadalo to na pořádnou bouřku. Mělo to jednu velikou výhodu. Krásně se ochladilo. Naprosto ideální teplota. A nakonec z bouřky nic nebylo.
Trasa
42 km

Tak tolik se nás ještě nesešlo. Holt krásný počasí dokáže dělat divy. Dnešní šwich měl vést Bída. Tak jsme vyrazili na jeho oblíbenou část plzeňska. Vysoká a okolí. Z náměstíjsme jeli podíl řeky přes Škoda park do Hradiště a Radobyčice. Potom podél řeky do Útušic. z Útušic jsme pomalu začali stoupat na Vysokou. Ještě, že bylo docela příjemně. Za Útušicema nás opustil Melda s neustále zabržděnýma kolama poté co zavařil před 14 dny kotoučovky na Gardě. Z Vysoké jsme se spustili parádním sjezdíkem do Čižic. Odtud zadem kolem koupaliště do Štěnovickýho Borku a přes pole do Štěnovic. Ze Štěnovic přes Valík do Černic k Purkmistrovi. Tam jsme skončili u pivka. Parádní šwich byl parádně zakončen. Poprvé letos bylo nádherné teplo i při cestě z hospody. Domů jsme dorazili, teda jak kdo, ale já byl doma v půl jedenáctý.

Účast
15
Melda, Dušín, Honza Š, Viktor, Honza M. Pinďa, Robert, PetrJirka, Tlumič, Papiňák, Bída, Tlumičův švagr, Trávův kamarád, Tráva, Jistič.

26.května 2010 mapy
  n
Profil
GPS
gps
Šwich 26. května 2010  
Počasí
déšť
Celý den bylo jakž takž, vlasně docela hezky. 15 minut před začátkem šwihu začalo pršet. No a lilo jak z konve celý šwich. Naštěstí bylo docela teplo na začátku 14,7 stupňů a moc se neochladilo.
Trasa
30 km

Jeden blbec napíše článeček na web, jak je pěkný jezdit v dešti a hned se najde osum srdcařů, kteří si vyjedou v ještě horším slejváku, než byl minulý týden. Osum se nás sešlo na náměstí. Z toho dva nováčkové. A Viktor dokonce na úplně novém bajku. Křest ohněm. Kdo měl pláštěnku, hned jí nandal. Dušín navrhnul Krašovice, Všeruby. Tak jsme vyjeli kolem letňáku a horem kolem ZOO. Tam jsme se začali rozpadat. Nejdřív odbočil hned na Vinicích PetrJirka. Na Sylvánu Pinďa zamířil do Radčic. Různejma oklikama jsme se dostali na Krkavec. To už lilo o sto šest. Krašovice vzaly za své. Z Krkavce jsme to prokličkovali k Záluží. Tam to vzdal Viktor. To jsme už ale jeli rovnou ke Kameňáku a kolem Šídlováku na Locháč. Tam jsme si dali rozchod. Žádná hospoda. Každej měl boty plný vody. I pod pláštěnkou jsme byli durch. Dneska to nebylo nic příjemnýho, ale je vidět se dá jezdit i ve slejváku. Kupodivu jsme nebyli jediní co vyrazili. Škoda když šwich končil déšť přestal.

Účast
8
Dušín, Honza H, Viktor, Pinďa, PetrJirka, Tlumič, Petr Š, Jistič.

19.května 2010 mapy
  f
m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 19. května 2010  
Počasí
déšť
Pršelo celý den, tak proč by mělo na šwich přestat. Tak že celý šwich, až na pár vyjímek propršel. A teplota na začátku 7,8 stupňů a na konci 6 stupňů.
Trasa
49.8 km

V takovém počasí může jet na šwich buď blbec nebo srdcař. A protože já jsem srdcař tak nezbývá než konstatovat, že blbec žádný nejel. Trochu jsem doufal, že by se někdo mohl najít. Nějaký další srdcař. Deset minut po šesté jsem vyrazil kolem Štruncáků a Prioru na lávku u Jiřího a pod Chlumem do Bukovce. Potom podél trati přes Horní Zábělou (tam jsem zmoknul nejvíc, to když jel vlak a větrem setřásl všechnu vodu ze stromů na mě) do Chrástu. Z Chrástu do Nové Huti a po modré kolem Čertova kamene ke Kokotským rybníkům. Od tud po zelené do Klabavy. Z Klabavy kolem Ejpovického jezera. V hospodě Diana, tam co se stavíme vždycky, jsem si dal kofolu a brambůrky proti solióze, trubka jsem si nevzal nic k pití. Potom přes golfové hřiště opět do Nové Huti. Pole mezi golfem a Hutí je oseto obilím a pěkně se nabalovalo bahýnko. Z Chrástu po vodácké cestě na tábořiště. Kupodivu tam nebyli žádní vodáci. Asi jeli na Moravu, tam to prej teď slušně teče. Z tábořiště "Stezkou smrti" do Plzně. Nakonec docela dobrej šwich. Sice v pláštěnce s blatníkama. Ale zase na pohodu.

Účast
1
Jistič.

12.května 2010 mapy
  f
m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 12. května 2010  
Počasí
déšť
Na to jaká byla předpověď na celý den bylo překvapivě slušně. Na začátku šwihu bylo krásných 1ž stupňů. Slušně vydrželo po celý šwich. Dokonce ani moc mokro nebylo pár louží v lese.
Trasa
40.8 km

Relativně slušné počasí se podepsalo na účasti. Celkem nás jelo 12 a to je letošní rekord. Po malých dohadech kam jet nakonec bylo rozhodnuto, že pojedeme na Buben. Když jsme jeli přes město vypadalo to moc pěkně. Přeci jenom nás bylo dost.
Z náměstí jsme vyrazili na Skvrňany a podel Vejprnického potoka a myší dírou lesem do Vejprnic. Zadem po modré značce do Tlučné. Přes k pec do Myslinky a pořád po modré až na Buben. Z Bubnu po zelené po pravém břehu Mže do Bděněvsi. Přes Touškov stále po zelené do Komberku. Zelenou jsme neopustili až do Radčic, kam jsme se dostali přes Vlkýš a Malesice. Z Radčic potom přes louky do hospody U potravin. Do hospody za námi přijela i Háňa s Trávou. Ty jeli svůj vlastní švih. Seděli jsme venku, ale žádné vedro nebylo.

Účast
12
Melda, Dušín, Papiňák, Honza H, Honza Š, Honza M, Robert, Bída, Pinďa, PetrJirka,Tlumič, Jistič.

5.května 2010 mapy
  foto m
Profil pr
GPS
gps
Šwich 5. května 2010  
Počasí
déšť
Nepršelo jen prvních 5 kilometrů. Potom už pořád, drobnej deštík, zato vytrvalej. V 18 hodin bylo maloučko přes 10 stupňů. Po dojezdu už jen necelejch sedum. No kosa.
Trasa
32.1 km

Už při pohledu z okna bylo jasný, že minulý týden se opakovat nebude. A taky jo. Když jsme se začali na náměstí sjíždět, už nikdo neměl kraťasy a dresy bez rukávů. Horá hezky zpátky do zimního. Na to jak bylo hnusně se nás sešlo překvapivě hodně. Na náměstí ještě nepršelo, ale do deště nebylo daleko. Po dohodě jsme se rozhodli pro krátkej šwihýk. Přes Roudnou a zahrady kolem Boleváku na Bílou Horu. Podél Berounky po levé straně, kde to na kořenech pěkně klouzalo protože mezi tím začalo pršetjsme dojeli do Druzdové. Tam se utrhnul nejslabší jedinec Bída a valil to rovnou domů. Ostatní drsňáci pokračovali. Po silnici v tom slejváku přes Habrovou kolem Drahotínského rybníka do Zruč. A zadem přes les do hospody U Vodnáře. To už docela lilo. Miloš vyprávěl zážitky z Nepálu u držkovky a buřtech na pivu. U Vodnáře jsme se všichni těšili na cestu domů v těch mokrejch studenejch hadrech. Bylo to báječný.

Účast
7
Melda, Papiňák, Honza H, Kuba, Bída, Pinďa, Jistič.


28.dubna 2010 mapy "áčko"
  f m
Profil
"áčko"
pr
28.dubna 2010 mapy "béčko"
  b b
Profil
"béčko"
b
GPS
gps
Šwich 28. dubna 2010    
Počasí
slunečno
Poprvé bylo opravdové teplo na krátké rukávy. Všude bylo sucho, občas až moc. Dost se prášilo a pro ty z nás co jeli na chvostu to nebylo nic příjemnýho.
Trasa
45,8 km
"áčko"

Tolik se nás u vošahla letos ještě nesešlo.Pěkný počasí, teploučko bylo znát. Dokonce pčijeli kluci z "Béčka". Z náměstí jsme vyrazili kolem Štruncáků na Prior. Dolů na lávku a hurá k rozhledně na Chlumu. Sjezdík dolů a "Stezkou smrti" zábělou k dolanskému mostu. Tam jsme čekali na Bídu. Na stezce hodil tlamu a vracel se pro komtjůtr. Z Dolanského mostu do Dolan a přes les po zelené do Žichlic a Hromnic. Hromnické jezírko jsme objeli zleva po haldičkách. Za jezírkem byl první defekt. Po opravě přes kopec Kosinu do Býkova. Dál po zelené na Horní Břízu. Ale před ní jsme uhnuli doleva k Třemošenskému potoku. Podél něj do Třemošné. Podél škodováckých ohrad jsme jeli na Bílou Horu k Vodnářovi. Jenomže tam bylo z technických důvodů bylo zavřeno. Tak jsme to vzali na Lopatárnu. Tam jsme ještě nebyli. Tím, že bylo krásně dalo se sedět venku. Přesto každý kdo vyšel z hospody ven říkal, že je tam teplejc.

32 km
"béčko"
K Dolanskému mostu jeli kluci táměř stejně jako MY v "áčku". Potom to vzali po silnici do Zruče a lesem přes Bolevec ke Kameňáku. Podél Senečáku, Košináře na Bílou Horu k Vodnářovi. Jenže tím , že měli zavřeno vzali to na Lopatárnu, kde jsme je našli. A o to jde najít tu správnou hospodu, kde se po šwihu sejít. Tentokrát to klaplo na sto %.
Účast
10+3
Áčko:Melda, Dušín, Papiňák, Honza H, Robert, Honza M, Kuba, Honzův bezejmený kamarád, Bída, Jistič.
Béčko:Čistič, Pekař, Bambál.


21.dubna 2010 mapy
  mapa
Profil profil
GPS
gps
Šwich 21. dubna 2010  
Počasí
přeháňky
Dost zataženo jen začít pršet. Drobnej deštík začal někde ve Hradišti a pod tím mrakem jsme jeli až někam do Čižic. Potom se strašně ochladilo za Radyní. Teploměr ukazoval 3,8 stupňů.
Trasa
46,6 km

Na to jak vypadalo počasí se nás sešlo docela dost. Ani jsem tomu nechtěl věřit. Všichni měli dlouhý kalhoty žádnej odvážlivec v kraťasech se nenašel. Z náměstí jsme vyrazili podél Radbuzy do Hradiště a zadem do Radobyčic. Tam přes hřiště a podél řeky a pod dálnicí do Útušic. Za Útušicema jsme přejeli silnici do Dobřan a hurá na Vysokou. Těsně podvrcholem jsme uhnuli a valili to do Čižic. Až sem nás provázel drobný déšť. Ale na pláštěnku a ani na bundu to nebylo. Z Čižic jsme jeli na Štěnovické lomy, které jsme minuli a zamířili jsme do Losiné k Radyni. S tím, že jí objedem. Jenomže to by nesměl jet Dušín, který rozhodl, že vrchol bude náš a to po schodech. Na Radyni jsme potkali Adama s tím, že je tam s Háňou, která jela napřed. Hodně rychle jsme jí dojeli. Nešťasná se snažila připevnit urvanou přehazovačku o klacek k rámu kola. Nakonec jsme ji jí odmontovali i s řetězem. Dolů do Černic do hospody na Purkmistra dojela setrvačností. Ale to už byla pořádná kosa. Z hospody jsme jeli v pláštěnce. Né že by pršelo, ale neprofoukne.

Účast
6+2
Dušín, Papiňák, Honza H, Tlumič, Honza M, Jistič. + Adam, Háňa.

 

14.dubna 2010 mapy
  s
m
Profil pr14
GPS
gps
Šwich 14. dubna 2010  
Počasí
polojasno
Po vydatném dešti bylo nakonec docelahezky. I sluníčko se objevilo, ale byla zima. Všude bylo mokro a bláto, ale zase né až tolik, kolik by se dalo po deštích čekat.
Trasa
39,6 km

Začali jsme Kubovo defektem hned na náměstí a nebyl poslední. Z náměstí jsme vyrazili přes Božkov Pytel kolem popílkárny na Čilinu. Obklikou protože jedinnýmu kterýmu se chtělo do kopce a bláta byl Dušín. Naštěstí byl přehlasován. Z Čiliny sešupem k Rokycanům a potom už podél přehrady do Elpovic, kde píchnul Jistič a přes Kyšice do Hrádku a Újezda. Tam podruhé píchnul Kuba. Nakonec jsme ani nejeli do hospody.Byla tma a zima. Vše skončilo peprnou výměnou nadávek na Doubravce s jednou řidičkou.

Účast
7
Melda, Dušín, Robert, Kuba, Papiňák, Honza H, Jistič.

 

7.dubna 2010 mapy
  mf mm
Profil profil
GPS
gps
Šwich 7. dubna 2010  
Počasí
Jasno
Krásné počasí jasno, ale zima. Všude bylo už krásně sucho, až na pár vyjímek v lese
Trasa
36 km
Na začátek šwihové sezony klasika na Krkavec. Po trase běhu Norbiho 12. Potom už pomalu přes Třemošnou kolem rybníků do hospody U Vodnáře na Bílé Hoře.
Účast
7
Melda, Dušín, PetrJirka, Tlumič, Papiňák, Honza H, Jistič.

560

 

 

Kopirajt je majetkem Jističe. Stránky vytvořil a udržuje Jistič..

Úvod Lyže Časovka 10hodinovka Triatlon Noční rejs Pohár Výpravy Ostatni